Zgrabne uda

Prezentujemy kilka prostych ćwiczeń na zgrabne uda, które można wykonać w domu:

1. Stań w niewielkim rozkroku, odpowiadającym szerokości barków. Ręce spleć za głowę, a kolana postaraj się zgiąć w ten sposób, aby mieć wyprostowane plecy. Ważne, aby pośladki i nogi tworzyły kąt prosty do podłogi.

Po wykonaniu tego ćwiczenia powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

2. Kolejne klasyczne ćwiczenie. Kładziemy się na podłodze, na prawej stronie i podnosimy głowę. Prawa ręka będzie służyła jako podpórka pod głowę. Nogi ułożone są do siebie równolegle. Nogi podnosimy razem do góry i opuszczamy. Ćwiczenie powtarzamy w 3 seriach po 20 powtórzeń dla każdej ze stron.

3. Kolejne ćwiczenie związane jest ze spalaniem tkanki tłuszczowej na udach. Kładziemy się twarzą do podłogi, nogi zginamy w kolanach i przyciągamy pięty jak najbliżej pośladków. Podobnie, jak wcześniejsze ćwiczenia, to ćwiczenie również wykonujemy w 3 seriach po 20 powtórzeń.

4. Skakanka. Z pozoru proste ćwiczenie, choć należy pamiętać o tym, by podczas podskoków plecy były wyprostowane, a skoki wystarczająco wysokie. Skoki na skakance powinno się wykonywać w przeciągu tygodnia, średnio 3-4 razy.

Pamiętajmy, że wszystkie ćwiczenia przyniosą efekt tylko wtedy, gdy będziemy ćwiczyć systematycznie! Efekt będzie zadowalający i przyniesie wielką satysfakcję. Jeśli dodatkowo wspomożemy ćwiczenia odpowiednią dietą sukces jest nieunikniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*