Żelazne pośladki

Ćwiczenie 1.
Stań i unieś ręce przed siebie, dłonie zegnij w piąstki, a prawą nogę unieś i powoli zacznij prostować. Przenoś ją do tyłu tak wysoko, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji, a następnie przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie 2.
Ćwiczenie to polega na tym, by położyć się na lewym boku. Prawa noga powinna być wyprostowana, natomiast lewa lekko ugięta. Stopę należy trzymać ok. 5 cm nad podłogą. Powoli unieś prawą nogę w górę, a następnie opuść. Ćwiczenie powtórz 10 razy i wykonaj całą serię, leżąc kolejno na prawym boku.

Ćwiczenie 3.
Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj na lewym przedramieniu. Prawą dłoń oprzyj na podłodze za sobą. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą przyciągnij do siebie. Udo tworzy kąt prosty i z tułowiem, i z podudziem. Nie dotykaj stopą podłogi. Wyprostuj prawą nogę, starając się cały czas utrzymywać udo prostopadle do tułowia. Powtórz 15-20 razy i wykonaj ćwiczenie, leżąc na prawym boku.

Ćwiczenie 4.
Stań prosto, dłonie ułóż na biodrach. Patrz przed siebie. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierć przysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra. Powtórz 5-7 razy po czym zmień nogę.

Ćwiczenie 5.
Połóż się na plecach. Ręce rozłóż na boki. Zegnij nogi w kolanach. Lewe podudzie oprzyj tuż nad prawym kolanem. Unieś biodra (tułów i prawe udo powinny tworzyć linię prostą). Wytrzymaj chwilę i staraj się obniżyć biodra, w taki sposób, by nie dotknąć podłogi. Powtórz 7-10 razy na każdą nogę.

Są to jedynie przykładowe ćwiczenia, jeśli chcesz poznać inne metody ćwiczeń na jędrne pośladki, zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*