Wzmacnianie ud

Wzmacnianie ud

Jeśli zależy nam na wymodelowaniu i wzmocnieniu ud, warto wiedzieć, że nie należy to do najprostszych zadań. Tego typu ćwiczenia nie są skomplikowane, są bardzo proste i bardzo dobrze wszystkim znane. Wystarczy poświęcić dosłownie 10-15 minut dziennie, aby wykonane ćwiczenia szybko przyniosły efekt.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych ćwiczeń, które można wykonać w domu rano, jeszcze przed pójściem do pracy lub też wieczorem, kiedy znajdziemy trochę czasu dla siebie. O przysiadach i nożycach była już wcześniej mowa. Dzisiaj skupimy się na tzw. schodku do ćwiczeń, mostku oraz wykroku.

Ćwiczenie 1.

Ćwiczenia przy użyciu schodka do ćwiczeń. Istnieją specjalne schodki do ćwiczeń, jednak jeśli takich nie posiadamy, to możemy użyć schodów w domu lub na zewnątrz. Ustawiamy się przodem do schodów. Prawą nogę kładziemy na schodek w taki sposób, aby mięśnie w udzie zaczęły się napinać. Lewa stopa powinna się wówczas znajdować na wysokości stopnia, ale w taki sposób, aby nie opierała się o niego. Ćwiczenie wykonujemy raz na lewą a raz na prawą nogę po 10-15 razy.

 

Ćwiczenie 2.

Wykrok
To ćwiczenie przypomina przysiady, ale nogi, w przypadku wykroku, są ustawione inaczej. Prawa noga tworzy kąt 90 stopni między udem a łydką, natomiast noga lewa tworzy prostą linię z tułowiem. Kolano lewej nogi nie powinno dotykać podłogi. Wykonujemy to ćwiczenie po 10 razy na każdą nogę.

 

Ćwiczenie 3.

Mostek
Do wykonania ćwiczenia będziemy potrzebowali krzesła. Najpierw kładziemy się na plecach. Następnie piętę prawej nogi opieramy na krześle (może to być także inne podwyższenie). Kolana należy zgiąć, a biodra unieść do góry, napinając jednocześnie mięśnie pośladków. Lewą nogę prostujemy pionowo w górze. Ćwiczenie wykonujemy kilka razy na każdą nogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*