Wzmacnianie barków poprzez mostek i klęk podparty

Wzmacnianie barków poprzez mostek i klęk podparty

Mostek
Mostekto ćwiczenie gimnastyczne, które często wykonuje się w szkole na zajęciach wychowania fizycznego. Wykonanie mostka polega na uniesieniu miednicy poprzez utrzymanie całego ciała na rękach. Ćwiczenie to wymaga niesamowitej wytrzymałości rąk oraz barków. Rozciąga i wzmacnia cały kręgosłup. Trenując wykonywanie mostka czujemy się silniejsi, poprawia się także nasz metabolizm oraz kształtujemy poprawna sylwetkę ciała.

Doskonałym ćwiczeniem wzmacniającym barki jest tzw. jednostronny klęk podparty. Dzięki temu ćwiczeniu wzmacniamy swój kręgosłup, wzmacniamy barki i ramiona, przez co poprawia się ich wygląd. Ramiona nabierają odpowiedniego kształtu. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie należy  przyjąć pozycję w klęku podpartym. Następnie uda oraz ramiona ustawiamy równoległe na szerokość barków, podobnie ustawiamy nogi. Jeśli jesteśmy prawidłowo ustawienie, możemy przystąpić do wykonywania ćwiczenia. Unosimy na przemian jednocześnie lewą ręką i prawą nogę, a potem na odwrót prawą rękę i lewą nogę.

Ważne, aby podniesione ręce i nogi były równoległe do podłoża. Nie zapominajmy, aby cały czas równolegle oddychać. W takiej pozycji powinniśmy pozostać przynajmniej kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy po kilka razy na każdą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*