Wyszczuplanie ramion

Wyszczuplanie ramion

Ramiona są tą częścią ciała kobiet, na które nie zwraca się uwagi. Ramiona są najzwyczajniej w świecie pomijane, gdy mówi się o odchudzaniu. Taka postawa, to duży błąd, ponieważ istnieje wiele ćwiczeń na wyszczuplenie ramion i nadanie im odpowiedniego kształtu. Poniższe ćwiczenie są adresowane do kobiet, które chcą pozbyć się masywnych ramion lub mają zbyt obwisłe ramiona, co wygląda bardzo nieestetycznie, i chcą nadać im odpowiednią linię.

Kilka przykładowych ćwiczeń na ramiona:

1. Podnoszenie ciężarków.

Do wykonania tego ćwiczenia będziemy potrzebować hantle. Stajemy w lekkim rozkroku na szerokość barków. W rękach trzymamy hantle. Ręce swobodnie opuszczamy wzdłuż tułowia na odległość ok. 10 cm od ciała. Następnie zginamy łokcie i staramy się przyciągnąć hantle jak najbliżej barków, równocześnie prawą i lewą ręką.

2. Wymachy.

Stajemy w takiej samej pozycji, jak w powyższym ćwiczeniu. Tym razem ręce z ciężarkami odchylamy od tułowia w taki sposób, by tworzyły kąt prosty z łokciami. Następnie, na ugiętych łokciach, wykonujemy wymachy.

3. Zamachy

Pozycja taka sama, jak w ćwiczeniu poprzednim. Ręce trzymamy przed sobą. Zamachy robimy obiema rękami w tą samą stronę.

4. Wymachy z rękoma na bok

Pozycja taka sama, jak w ćwiczeniu poprzednim. Ręce trzymamy przed sobą. Następnie rozsuwamy ręce na boki tak, aby przypominały literę T z naszym tułowiem. Wytrzymujemy parę sekund i wracamy wolno do pozycji wyjściowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*