Wyćwicz sobie smukłe ramiona!

Wyćwicz sobie smukłe ramiona!

Nasze ramiona, zwłaszcza w starszym wieku, zaczynają obwisać, zwłaszcza po ich wewnętrznej stronie. Są jednak sposoby na to, by proces ten spowolnić lub całkowicie wyeliminować. Przedstawiamy kilka ćwiczeń na jędrne i smukłe ramiona dla wszystkich kobiet i kobietek. Wszystkie ćwiczenia będą wymagały użycia maty do ćwiczeń lub koca, ponieważ ćwiczenia przeznaczone są do wykonywania ich na twardym podłożu.

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na boku. Próbujemy oderwać tułów od podłoża utrzymując się na jednej ręce. Pamiętajmy, aby tułów się nie zapadał. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Ćwiczenie powtarzamy także na druga rękę.

Ćwiczenie 2.

Siadamy na macie z wyciągniętymi nogami. Następnie opieramy się na rękach, zginając jednocześnie nogi w kolanach. Odrywamy pośladki od podłoża i próbujemy podnieść jedną wyprostowaną nogę maksymalnie do góry. Wytrzymujemy kilka sekund i przechodzimy do kolejnej nogi.

Ćwiczenie 3.

Kładziemy się na macie, na brzuchu. Następnie opieramy ciało na rękach i palcach stóp. Nogi zginamy w kolanach i próbujemy wytrzymać w takiej pozycji kilka sekund.

Ćwiczenie 4.

Przygotowujemy się do pozycji psa z głową w górę oraz psa z głową w górze. Kładziemy się na macie na kolanach, podpierając tułów rękoma. Pamiętajmy, aby ręce były cały czas wyprostowane. Jeśli jesteśmy gotowi do wykonania ćwiczenia, to wraz z wygięciem kręgosłupa ku górze robimy wdech, a potem w momencie zapadnięcia się klatki piersiowej, robimy wydech.

Powyższe ćwiczenia wzmacniają mięśnie ramion, jednocześnie modelując je i nadając im smukłego kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*