Wyciskanie hantli w siadzie oraz w pozycji leżącej

Wyciskanie hantli w siadzie oraz w pozycji leżącej

Wyciskanie hantli to najlepszy rodzaj ćwiczeń na wzmocnienie mięśni ramion, a tym samym pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Można je wykonywać na stojąco (o czym już wcześniej pisaliśmy tutaj) lub w pozycji siedzącej i leżącej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych możliwości.

Wyciskanie hantli w pozycji siedzącej

Dla mniej doświadczonych osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć, dobrze byłoby usiąść sobie na krześle lub ławce. Z kolei bardziej zaawansowani powinni przyjąć pozycję jak do przysiadu, uginając nogi w kolanach. Wówczas będą wzmacniać nie tylko mięśnie ramion, ale także mięśnie brzucha i łydek. Bez względu na to czy wyciskamy hantle w siedzie czy w pozycji stojącej, powinniśmy pamiętać, że łokcie podczas treningu powinny być nieruchome i przylegać do tułowia. Hantle trzymamy w obu dłoniach. Następnie przyciągamy je do siebie i odprowadzamy pod kątem 90 stopni. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie, raz na lewą i raz na prawą rękę.

Wyciskanie hantli w pozycji leżącej

W pozycji leżącej możemy podnosić hantle w różnym kierunku – w bok, do przodu, z góry do dołu itp. Wyciskanie hantli tą techniką będzie doskonałą opcją dla osób, które nie mogą zbyt długo wykonywać intensywnych ćwiczeń w pozycji stojącej lub półsiedzącej. Pozycja leżąca jest więc bardziej bezpieczna, ale wcale nie łatwiejsza. Wysiłek jest dużo większy, ponieważ skupiony jest tylko na ramionach i nie angażuje innych partii ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*