Wyciąganie rąk – doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie barków

Wyciąganie rąk – doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie barków

Jeśli komuś zależy na wzmocnieniu mięśni barków, zwłaszcza mięśni naramiennych, wymachy rąk będą idealnym ćwiczeniem. Po kilkugodzinnym siedzeniu przed komputerem możemy odczuwać nieprzyjemny ból lub kłucie w okolicy łopatek, obojczyka. Tam znajduje się mięsień czworoboczny, który dźwiga bark w górę. Jeśli odczuwamy ból właśnie w tym miejscu, dobrze byłoby je trochę rozruszać. 

Do wykonania ćwiczenia będziemy potrzebować matę lub koc oraz jakiś lekki obciążnik, np. piłkę, butelkę z wodą itp. Ćwiczenie nie jest skomplikowane. Skupimy się w nim tylko na kończynach górnych. Niemniej jednak, jeśli podczas wykonywania ćwiczeń będziemy odczuwać ból, lepiej przerwijmy trening.

Sposób wykonywania ćwiczenia:

Siadamy na macie w siadzie skrzyżnym. Dłonie wyciągamy przed siebie, na szerokość ramion. Wykonujemy kilka okrężnych ruchów ramion najpierw w lewą, a potem w prawa stronę. Potem wstajemy i podnosimy jedną rękę w górę (druga pozostaje w dole) i tak na zmianę. Na koniec wyciągamy oba ramiona maksymalnie na boki. Te trzy ćwiczenie pełnią funkcję rozgrzewki.

Klękamy na macie w niewielkim rozkroku. Ramiona kierujemy do tyłu. W taki sposób chwytamy piłkę i próbujemy podnieść ją jak najbardziej do góry. Wytrzymujemy w takiej pozycji kilka sekund, a potem opuszczamy piłkę na łydki. Ćwiczenie wykonujemy jeszcze kilka razy. Potem przekładamy piłkę i ręce do przodu i wykonujemy to samo ćwiczenie, ale tym razem wyciągamy cały tułów do góry, w taki sposób, jak byśmy chcieli, aby piłka dotknęła sufitu. W takiej pozycji również wytrzymujemy kilka sekund.

Wykonujemy 4 serie ćwiczeń, a następnie kładziemy się na macie na kolanach. Pośladki dotykają łydek, a ręce wyciągają się maksymalnie do przodu.

Tego typu ćwiczenia na barki, wykonywane systematycznie, pozwolą nam pozbyć się dyskomfortu w okolicy barków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*