Wspięcia na palcach

Wspięcia na palcach

Zgrabne nogi to marzenie każdej kobiety. Ćwiczenia, jakie pomogą jej osiągnąć efekt smukłych, kształtnych nóg to przede wszystkim przysiady, rozciąganie nóg w rozkroku, ćwiczenia z piłką, skoki na skakance itp. Tego typu treningi nie są zbyt skomplikowane, ale wymagają dużej systematyczności, aby efekt był szybki i zadowalający.  Z pewnością mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że równie dobrym ćwiczeniem wpływającym na kształt nóg, zwłaszcza łydek, są tzw. wspięcia na palcach. Wspinanie się na palcach pięknie podkreśli mięśnie łydek, choć przez to nie spowoduje, że obwód łydek znacznie się zmniejszy. Jeśli zależy nam bardziej na tym, aby łydki odchudzić, to powinniśmy raczej trenować ćwiczenia typowo rozciągające. Dieta także jest wskazana.

Kobiety, których łydki są bardzo szczupłe i nie mają przez to odpowiedniego kształtu, mogą zająć się ich rzeźbienie właśnie poprzez wspięcia na palcach. Chodząc na siłownie, można skorzystać także ze sztangi, która będzie dodatkowym obciążeniem. Wspinając się na palcach, dodatkowy ciężar spowoduje przyspieszenie wzmacniających mięśni. Jeśli jednak ćwiczymy samodzielnie w domu, zamiast sztangi można skorzystać z butelki wypełnionej wodą lub innego obciążnika, które mamy pod ręką.

Wspinając się na palcach należy pamiętać o tym, aby przed treningiem zrobić rozgrzewkę. Należy rozgrzać kostki i palce u stóp, aby nie doznać kontuzji. Jeśli będziemy ćwiczyć każdego dnia, po 10 minut, efekt można zauważyć już po 2-3 miesiącach.

Przykładowy trening nóg znajdziecie tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*