Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym

Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym

Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym znacznie wzmacnia mięśnie brzucha, a tym samym modeluje go i w szybkim tempie pozwala spalić zbędne kalorie nagromadzone w tej części ciała. Przede przystąpieniem do ćwiczeń należy przygotować sobie matę do ćwiczeń oraz koc, jeśli ktoś ma problemy z kolanami.

Matę rozkładamy w miejscu, gdzie jest dużo wolnej przestrzeni, aby móc swobodnie wykonać ćwiczenie. Dobrze jest mieć blisko butelkę z wodą.

Kładziemy się na macie w klęku podpartym. Dłonie kładziemy na macie, mniej więcej na wysokości ramion. Nogi powinny tworzyć z udami kąt prosty i znajdować się w niewielkiej odległości od siebie. Stóp nie łączymy ze sobą. Głowa stanowi przedłużenie kręgosłupa. Przy wykonywaniu ćwiczenia, lepiej, aby wzrok był skierowany do podłogi, w innym przypadku możemy dostać zawrotów głowy.

Teraz przystępujemy do ćwiczeń. Unosimy w górę lewą rękę oraz prawą nogę i w takiej pozycji wytrzymujemy 5-6 s. Tak samo robimy z prawą ręka i lewą nogą. Pamiętajmy, aby wyciągnięte równocześnie kończyny zawsze były na tym samym poziomie co kręgosłup.

Utrzymywanie równowagi w taki sposób wpływa nie tylko na wzmacnianie mięśni brzucha, ale także pozwala rozciągnąć i tym samym odprężyć kręgosłup.

Ćwiczenie to można urozmaicać. Można na przykład w tym samym momencie podnieść lewą rękę i lewą nogę albo prawa rękę i prawą nogę. Wówczas ciężko będzie nam utrzymać równowagę całego ciała, ale za to mięśnie brzucha będą jeszcze bardziej wzmocnione.

Na każdą stronę wykonujemy po 10 powtórzeń. Na koniec chwilę odpoczywamy i robimy małą serię tradycyjnych brzuszków. Taki trening wykonywany codziennie sprawi, że nasz brzuch już po kilku miesiącach będzie kształtny i wymodelowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*