Tzw. „antygarby”

Tzw. „antygarby”

Nieświadome garbienie się może spowodować poważne schorzenie kręgosłupa, jego skrzywienie uwidocznione poprzez wypukłość na plecach lub na klatce piersiowej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świadome, kontrolowane garbienie może mieć swoje zalety, ponieważ kręgosłup od czasu do czasu potrzebuje się trochę powyginać w różne strony 🙂

Tego typu ćwiczenia nazywane są „antygarbami” ponieważ tylko z wyglądu przypominają klasyczny garb. Ćwiczenie polega na tym, że kładziemy się na macie, uginając nogi w kolanach. Stopy spoczywają płasko na podłodze, a ręce lezą bezwładnie blisko tułowia.

Leżąc w takiej pozycji staramy się oderwać łopatki od podłogi, tak wysoko, jak tylko potrafimy. Wykonując to ćwiczenie staramy się wyrównać oddech. Ćwiczenie wykonujemy w kilku seriach, za każdym razem staramy się jak najdłużej utrzymać łopatki w górze.

Ćwiczenie polecane jest przede wszystkim dla osób, które na co dzień borykają się z bólem pleców i kręgosłupa. Jeśli ćwiczenie będzie wykonywane regularnie, z pewnością ból w plecach zmniejszy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*