Twerking jako sposób na ujędrnienie ud i pośladków

Twerking jako sposób na ujędrnienie ud i pośladków

Twerking jest sposobem na świetną zabawę oraz spalenie zbędnych kalorii. Trening cardio możemy uzyskać, jeśli do trzęsienia pośladkami dodamy pracę rąk oraz poruszanie się w górę i w dół.

Jak wykonać twerk?

Na początku ustaw się tak jak do wykonywania przysiadu plie. Zegnij kolana i wykonuj ruch samymi pośladkami do góry i do dołu. Następnie spróbuj innych kombinacji. Pochyl ciało, aby bardziej wypiąć pośladki, postaw nogę na podwyższeniu lub wykonaj twerk leżąc. W tym tańcu można stosować dowolne kombinacje.

Poniższy filmik instruktażowy przedstawia, jak wykonać podstawowe ruchy w twerkingu.

https://www.youtube.com/watch?v=NgoyVRO0A0E

Podczas twerkingu najbardziej zaangażowane są mięśnie pośladków, ud, brzucha oraz dolnego odcinka pleców. Podobnie jak przy zumbie, stawy kolanowe są jednak dość mocno obciążone. Na początku treningi nie powinny być zbyt intensywne. Szczególną uwagę warto zwrócić na technikę. Należy unikać błędów w postawie oraz zbytniego przeciążenia kręgosłupa.

Twerking jest doskonałym treningiem ujędrniającym pośladki oraz uda. Wysmukla biodra oraz talię, wzmacnia brzuch oraz dolne partie pleców, poprawia wydolność całego ciała, daje swobodę ruchów oraz redukuj napięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*