Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała

Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała

W Polsce popularność tenisa ziemnego coraz bardziej wzrasta. Mówi się, że jest to grzeczny, czysty i elegancki sport. Gra w tenisa to nie tylko skuteczny sposób na zgubienie kilku zbędnych kilogramów, ale także doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Tenis ziemny jest sportem, który pozwala nam zachować dobrą sprawność ruchową, poprawić kondycję, postawę ciała, a także ma bardzo dobry wpływ na układ oddechowy oraz układ krążenia. Wzmacnia nasze mięśnie, pozwala wysmuklić i ujędrnić ciało.

Jakie powinien wyglądać trening tenisisty?

Ćwiczenia zwiększające moc
Ćwiczenia te wykonywane są przy użyciu wyciągów, piłek lekarskich, bądź sprzętu hydraulicznego. Trening ten umożliwia nam bardziej dynamiczną i mocniejszą grę.

Ćwiczenia siłowe
Odbywają się przy użyciu obciążenia. Można wykorzystać hantle, sztangi, czy piłki lekarskie. Trening ten ma na celu zwiększenie siły bezwzględnej i wytrzymałości organizmu.

Ćwiczenia na wytrzymałość
W celu poprawy wytrzymałości tenisisty, zaleca się wykonywanie krótkotrwałych wysiłków przez co najmniej pół godziny.

Ćwiczenia na szybkość
Na poprawę szybkości zaleca się biegi do 10 m, w których zmieniamy kierunek.

Ćwiczenia na gibkość
W czasie rozgrzewki wykonuje się rozciąganie dynamiczne. Umożliwia ono zwiększenie mocy, siły oraz szybkości. Rozciąganie statyczne powinno się wykonywać dopiero po meczu lub wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*