Trening aerobowy doskonały na brzuch

Trening aerobowy doskonały na brzuch

Najpierw należałoby wyjaśnić, czym w ogóle są aeroby. Co to są aeroby? Ćwiczenia aerobowe to ćwiczenia, których wykonywanie powoduje intensywny wysiłek tlenowy. Są to więc ćwiczenia typu jazda na rowerze, bieganie, pływanie na odkrytym basenie lub w jeziorze, jazda na rolkach itp. Przyjmuje się, że trening aerobowy bardzo dobrze wpływa na płaski brzuch.

Intensywny ruch na świeżym powietrzu (ale nie tylko) powoduje, że spala się dużo więcej zbędnych kalorii, niż wtedy, gdy ten sam czas poświęcilibyśmy np. na siłownię. Aeroby wykonuje się przeważnie przez godzinę. Trening jest krótki i intensywny, dlatego tkanka tłuszczowa jest bardzo szybko spalana.

Bardzo ważne w aerobach jest stałe tempo. Oczywiście wszystkie ćwiczenia wykonujemy na tyle, na ile pozwoli nam nasz organizm, ale pamiętajmy, że często wiąże się to z potem i wyrzeczeniami.

Jeśli jedziemy rowerem utrzymajmy stałą prędkość, jeśli płyniemy, to płyńmy w taki sposób, by rozłożyć sobie siły na zamiary. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy spokojnie i równo.

Jeśli chodzi o brzuch, warto na początek zdecydować się na godzinną gimnastykę na powietrzu. Trening może wyglądać mniej więcej tak, jak na załączonym filmiku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*