Schody najlepsze na kształtne uda

Schody najlepsze na kształtne uda

Ćwiczenia na wzmocnienie ud najlepiej wykonuje się na siłowni przy użyciu specjalistycznego sprzętu, choć należy zaznaczyć, że aby trening okazał się skuteczny, należy ćwiczyć systematycznie. Chodzenie na siłownię nie należy do najtańszych, dlatego dzisiaj omówimy przykład ćwiczeń polegających na zwykłym wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Banalne? Być może, ale za to jakie efektywne!

Wiadomo, ze chcąc zacząć ćwiczyć mięśnie ud na schodach, należy wybrać do tego odpowiednie miejsce. Może to być dom jednorodzinny, w którym zamontowane są schody na piętro lub do piwnicy. Może to być także klatka schodowa w bloku. Świetnym pomysłem mogą być schody, które znajdują się na świeżym powietrzu, np. przy metrze, na rynku lub w jeszcze innych, ciekawych miejscach. Dużo schodów zawsze mieści się w opuszczonych, starych zakładach, zamach i innych masywnych budowlach.

Ćwiczenia można wykonywać wbiegając na schody lub  z nich schodząc, także biegiem. Można także trenować uda w pozycji statycznej. Wówczas stajemy przy pierwszym stopniu i kładziemy na nim prawą nogę. Uda napinamy, a lewą nogę odchylamy do tyłu na wysokość stopnia. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka oddechów i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę. Na schody można także wchodzić poprzez podskoki na dwóch nogach lub na jednej nodze. Tak naprawdę możemy wymyślić wiele innych ćwiczeń. Każde ćwiczenie związane z wchodzeniem po schodach będzie wzmacniało jednocześnie uda, jak i inne partie ciała, np. łydki, pośladki itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*