Rozluźnianie mięśni

Rozluźnianie mięśni

Partie ciała, które wymagają odprężenia to m. in. szyja i kark. Najczęstszymi ćwiczeniami odprężającymi są ćwiczenia oddechowe oraz te związane z napinaniem i rozluźnianiem mięśni.

Napinanie i rozluźnianie mięśni
To ćwiczenie dobrze jest wykonywać przy lustrze. Siadamy w wygodnej pozycji, możemy zamknąć oczy. Robimy groźną minę, tzn. marszczymy czoło, ściskamy usta itd. Ważne, aby napiąć całą twarz. Wytrzymujemy chwilę w takiej pozycji, a następnie rozluźniamy twarz.

Inne ćwiczenie związane z napięciem mięśni to zwijanie dłoni w pięść i wysunięcie jej do przodu, napinając tym samym barki i ramiona. Wytrzymujemy chwilę i puszczamy.

Napinać można także mięśnie klatki piersiowej i brzucha, na takiej samej zasadzie co wyżej wymienione ćwiczenia, tzn. napinamy mięśnie, wytrzymujemy chwilę, a potem następuje rozluźnienie. Poprzez szybkie, maksymalne napięcie i rozluźnienie nasze mięśnie otrzymają doskonały trening, dzięki któremu całkowicie się odprężą, a my razem z nimi.

Oprócz klatki piersiowej i brzucha napiąć można także mięśnie naszych nóg i stóp. Wyciągamy nogi do przodu po czym unosimy je lekko w górę i napinamy. Rozluźniamy je.
Po wykonaniu jakichkolwiek ćwiczeń odprężająco-relaksujących powinniśmy poczuć odprężenie, zaczynamy regularnie oddychać, dodatkowo po otwarciu oczu czujemy się zrelaksowani, wyciszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*