Rozluźnianie mięśni twarzy

Rozluźnianie mięśni twarzy

Ćwiczenia rozluźniające niekoniecznie muszą wiązać się tylko i wyłącznie z ogólnym wyciszeniem i odprężeniem całego ciała. Mogą być wykonywane pod określoną jego cześć, np. twarz. Być może dla niektórych jest to dość dziwne, ale twarz może być zbyt napięta, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy zestresowani lub mocno skupieni przy wykonywaniu jakiegoś zadania. Przerwę w pracy można wykorzystać właśnie na ćwiczenia rozluźniające nie tylko mięśni twarzy, ale także szyi.

Ćwiczenie 1. 

Kilkakrotne, swobodne opadanie głowy w dół. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia należy uważać, aby nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, aby nie robić sobie krzywdy, zwłaszcza gdy wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie to powinniśmy wykonywać wolno.

Ćwiczenie 2.

Skręcanie głowy w lewo i w prawo. Tutaj nie należy nic tłumaczyć, bo ćwiczenie jest bardzo proste. Jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to wolne wykonywanie ćwiczenia, zwłaszcza na początku. Ćwiczenie wykonujemy tyle samo razy na każdą stronę.

Ćwiczenie 3.

Napinanie i puszczanie mięśni twarzy przy zamkniętych oczach. Podczas napinania wytrzymujemy 5 sekund i kolejne 5 odprężamy się. Ćwiczenie wykonujemy kilka razy.

Ćwiczenie 4.

Śmieszne miny. Tym razem najpierw rozluźniamy twarz, a później staramy się zrobić maksymalnie śmieszna minę poprzez wyciągnięcie języka w górę lub w bok, oczy kierując także w inną stronę. Ćwiczenie dość zabawne, zwłaszcza dla osoby, która właśnie nas obserwuje. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*