Rozciąganie łydek

Rozciąganie łydek

Każda kobieta marzy o smukłych, kształtnych łydkach. Aby wyrzeźbić sobie piękne łydki należy ćwiczyć systematycznie. Regularne ćwiczenia to klucz do osiągnięcia szybkiego i trwałego efektu. Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym łydki będą nie tylko ładnie wyglądały, ale także będą wzmocnione, dzięki czemu unikniemy w przyszłości żylaków i innych chorób.

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na plecach, nogi podnosimy do góry w taki sposób, aby stopa była skierowana ku górze, prostopadle do podłogi. Następnie uginamy lekko kolana i pochylamy stopy do siebie, atak aby stopa była flex, czyli równoległa do podłogi. Ćwiczenie wykonujemy 10-15 razy.

Ćwiczenie 2.

Stajemy na macie w szerokim rozkroku, na ugiętych nogach (uda powinny być równoległe do podłogi), pamiętając aby kolana „nie wyprzedzały” palców u stóp. Następnie pogłębiamy skłony licząc do 10. Prostujemy nogi i po chwili znowu wracamy do ćwiczenia. Ręce można usytuować w dowolnym miejscu, najlepiej gdyby opadały na tułów.

Ćwiczenie 3.

Siadamy na macie na kolanach, a następnie jedną nogę kierujemy do tyłu i prostujemy, a drugą uginamy i próbujemy na niej usiąść. Następnie wyprostowaną nogę chwytamy w ręce i uginając ją w kolanie przyciągamy ją do siebie, jak tylko mocno potrafimy. W ten sposób rozciągamy nie tylko łydki, ale także uda.

Powyższe ćwiczenia, wykonywane codziennie rano i wieczorem zapewnią nam wzmocnione i pięknie wymodelowane łydki. Są to nie tylko przykładowe ćwiczenia na rozciąganie łydek u kobiet, ale także u mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*