Przysiady na boki oraz półprzysiady

Przysiady na boki oraz półprzysiady

Smukłe, zgrabne uda – to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy pogoda zachęca do noszenia krótkich, zwiewnych sukienek. Do lata pozostało już niewiele czasu, ale zawsze jest dobra pora, aby zacząć ćwiczyć. Dzisiaj skupimy się na przysiadach wykonywanych w pozycji klęczącej.

Siadamy na macie na ugiętych w kolanie nogach. Następnie podnosimy pośladki w górę i staramy się kierować je na bok, a następnie siadamy na nich. Potem znowu się podnosimy i siadamy na pośladkach na drugim boku. Ręce wyciągamy przed siebie lub kładziemy je na biodra. Pamiętajmy, aby plecy podczas wykonywania ćwiczenia były proste, a oddech wyrównany.

Ćwiczenie wzmacnia nie tylko mięśnie ud, ale także mięśnie brzucha oraz pośladków. Jeśli będziemy ćwiczenie wykonywać systematycznie, efekt będzie bardzo szybko widoczny.

Dodatkiem do ćwiczenia, które opisaliśmy wyżej, są tzw. półprzysiady. Wykonujemy je w pozycji stojącej, ale podczas przysiadu zwracamy uwagę na to, by pośladki nie schodziły niżej kolan, a kolona nie wysuwały się za bardzo do przodu – kolana nie powinny wychodzić poza palce u nóg.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*