Pompki klasyczne i pompki z podparciem

Pompki klasyczne i pompki z podparciem

Pompki bardzo dobrze wzmacniają mięśnie ramion oraz mięśni klatki piersiowej. Jest to klasyczne ćwiczenie, które bardzo dobrze znają mężczyźni, choć obecnie wśród kobiet pompki także są często wykonywanym ćwiczeniem. Pompki wymagają dość dużej sprawności fizycznej, przede wszystkim mocnych, silnych rąk. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z pompkami, warto najpierw wypróbować kilka ćwiczeń zbliżonych do klasycznych pompek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyróżnia się kilka rodzajów pompek. Dzisiaj omówimy pompki klasyczne i pompki z podparciem.

Pompki z podparciem idealne dla kobiet. Ćwiczenie polega na położeniu się na macie na rękach i na kolanach z podniesionymi łydkami. Następnie wykonujemy serię opadów, pamiętając, aby tułów schodził dość nisko, a ramiona obniżyły się tak, by być równoległe do podłogi. Tego typu pompki doskonale przygotują nas do wzmocnienia mięśni naramiennych, dzięki czemu będziemy mogli przystąpić do wykonania klasycznych pompek.

Pompki klasyczne – kilka przydatnych rad:

  • dłonie ustawione na wysokości barków
  • łokcie podczas opadów ustawione na wysokości barków
  • nogi podczas wykonywania opadów powinny być złączone
  • głowa powinna patrzeć na podłogę

Wprawieni wykonują pompki na zaciśniętych pięściach lub na palcach, ale to wymaga już bardzo dobrej kondycji fizycznej. Pompki doskonale wpływają nie tylko na kształtowanie mięśni ramion, ale także wzmacniają klatkę piersiową, brzuch i inne partie ciała.

Systematyczne wykonywanie pompek z podparciem z pewnością umożliwi nam szybkie przejście do pompek klasycznych i mowa tutaj także o kobietach, mimo że pompki cały czas uznaje się na ćwiczenie wykonywanie w dużej mierze przez mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*