Podskoki, doskonały sposób na jędrne uda

Podskoki, doskonały sposób na jędrne uda

Podskoki są bardzo dobrymi ćwiczeniami na smukłe, kształtne i jędrne uda. Dodatkowo możemy także pozbyć się niechcianych kalorii, które w tym miejscu bardzo chętnie się gromadzą. Podskoki można wykonywać tak naprawdę w każdym miejscu, zarówno w domu, w pracy, jak i na dworze. Podskoki wydają się na pozór łatwymi i być może mało znaczącymi ćwiczeniami, ale przynoszą ogromne zalety.

Wykonanie ćwiczenia polega na stanięciu w lekkim rozkroku na szerokość barków, następnie wykonywaniu podskoków naprzemiennie ze zgiętymi kolanami. Podskoki wykonujemy w miejscu w taki sposób, by kolana podnosić jak najwyżej. Podskoki można także wykonać w taki sposób, że gięte kolana i nogi kierujemy do tyłu podczas podskoków. Podskoki można także wykonywać na jeszcze jeden sposób, polegający na tym, ze podczas podskoków unosimy jednocześnie obie nogi, maksymalnie do góry. Seria podskoków powinna trwać na początku kilka minut. Później można stopniowo zwiększać ten czas, o ile nie będą nas bolały kolana i nie będziemy odczuwać dyskomfortu fizycznego.

Dobrą opcją jest także skakanie na trampolinie. Wówczas nie męczymy się tak mocno, zapewniamy sobie rozrywkę, a przy okazji gubimy zbędne kilogramy i modelujemy swoją sylwetkę, zwłaszcza partie dolnych kończyn. Innym wariantem jest także skakanie na… skakance. Jest to bardzo dobry trening wzmacniająco-odchudzający na nogi. Skacząc na skakance na początku możemy ćwiczenie to wykonać bardzo szybko, np. przez minutę, a następnie zwalniamy i skaczemy tyle, na ile pozwoli nam organizm.

Tylko systematyczne ćwiczenia poprawią naszą wytrzymałość i skoczność. Spowodują, że nasze uda staną się zgrabne i wymodelowane, a przy tym bardziej wytrzymałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*