Odchudzanie ud

Odchudzanie ud

Doskonałymi ćwiczeniami na wzmocnienie i odchudzenie ud są oczywiście przysiady. Są najpopularniejsze, bo najskuteczniejsze ćwiczenia, które szybko modelują uda, nadając im niesamowitego wyglądu. Poniżej przedstawiamy kilka innych, równie efektywnych ćwiczeń, które poprawią nie tylko wygląd górnej partii nóg, ale także wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.

Ćwiczenie 1.

Półprzysiady.

Stajemy na macie w niewielkim rozkroku na szerokość barków. Kolana uginamy w taki sposób, aby jednocześnie biodra wypchnąć maksymalnie do tyłu, pamiętając, aby kolana nie wysuwały się dalej niż przed palce stóp, ponieważ może to źle wpłynąć na stawy kolanowe. Co z rękoma? Możemy umieścić je na biodrach lub wyciągnąć przed siebie na wysokość brody. Podczas wykonywania ćwiczenia należy pamiętać o regularnym, wyrównanym oddechu.

Ćwiczenie 2.

Treningi cardio. Tego typu ćwiczenia mają jeden podstawowy cel – pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która lubi gromadzić się w partiach ud i na pośladkach. Treningi cardio charakteryzują się tym, że wykonuje się je bardzo szybko, więc wymagają dużego wysiłku fizycznego. Ich zaletą jest to, że przyspieszają metabolizm i dodatkowo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ponieważ podczas intensywnych ćwiczeń wytwarza się dużo endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia.

Jeśli chodzi o odchudzanie ud, to skuteczne okaże się bieganie, pływanie i jazda na rowerze.

Ćwiczenie 3.

Przysiady z wyskokiem.

Wykonanie ćwiczenia polega na tym, wychodząc z przysiadu, zamiast wracać do pozycji stojącej wykonujemy wyskok w górę. Znowu pamiętamy o tym, aby kolana nie wysuwały się za palce stóp. Im wyżej podskakujemy, tym większy wykonujemy wysiłek fizyczny i wzmacniamy mięśnie ud.

Wskazane ćwiczenia można wykonywać w domu (oprócz treningów cardio) lub na dworze, podczas porannego lub wieczornego joggingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*