Nordic walking w ciąży

Nordic walking w ciąży

Spacer podczas bycia w ciąży jest bardzo dobrą opcją, jednak za którymś razem może wydać się zbyt nudny. Wówczas dobrą opcją jest nordic walking. Wystarczy zakup kijków, wygodne obuwie oraz ubranie. Najlepiej byłoby znaleźć sobie kogoś, kto chodziłby razem z nami na spacery z kijkami. Samotne chodzenie po lesie, dodatkowo w ciąży, jest dość ryzykowne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zapisanie się na zajęcia z nordic walking przystosowane specjalnie dla kobiet w ciąży.

Wbrew pozorom nordic walking nie jest zwykłym marszem, ponieważ dzięki kijkom angażuje do ruchy różne części ciała, także ręce. Co więcej, nordic walking wzmacnia układ mięśniowo-szkieletowy, a także zmniejsza nacisk na kolana, kręgosłup i stawy, co bardzo korzystanie wpływa na kobiety będące wysoko w ciąży. Należy pamiętać, że ruch w ciąży jest jak najbardziej wskazany. Spacery nie tylko wpłyną korzystanie na ciało, ale także dotlenią organizm i poprawią krążenie w krwi. Poza tym, podczas treningu nordic walking wydziela się więcej witaminy D, która jest bardzo potrzebna noworodkowi do prawidłowego rozwoju.

Pamiętajmy, że ruch wskazany jest tylko wtedy, gdy ciąża nie jest zagrożona i musi odbywać się tylko wtedy, gdy przyszła mama ma na to ochotę. Jeśli kobieta w ciąży nie czuje się dobrze, lepiej byłoby zostać w domu. W końcu odpoczynek w czasie ciąży też jest wskazany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*