Niezawodne pompki

Niezawodne pompki

Pompki to jedne z najpopularniejszych ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Robienie pompek nie wymaga od nas posiadania jakiegokolwiek sprzętu, wystarczy kawałek podłogi – dosłownie. Pompki można wykonywać gdzie się tylko chce – w domu, na siłowni, w ogrodzie itd. Jeśli trening będzie wykonywany systematycznie, to możemy być pewni, że wyniki będą satysfakcjonujące.

Regularne ćwiczenia pomogą nam ukształtować sylwetkę, a także poprawią nasze samopoczucie dzięki wytwarzanym w organizmie endorfinom (tzw. hormony szczęścia). Tak naprawdę, to wystarczy dosłownie kilka minut ćwiczeń każdego dnia, aby szybko zobaczyć efekty.

Tego, w jaki sposób należy wykonywać pompki nie trzeba nikomu tłumaczyć. Warto natomiast podkreślić, że bardzo ważna jest rozgrzewka przed przystąpieniem do wykonywania ćwiczenia. Z pewnością rozgrzewka przyda się nadgarstkom oraz łokciom, ponieważ to właśnie na nich będzie spoczywał cały ciężar tułowia.

Filmik prezentuje kilka ćwiczeń na klatkę piersiową bez użycia sztangi, hantli i innego sprzętu siłowego – pompki. Pompki to dość popularne ćwiczenia, które wzmacniają wiele mięśni, w tym także mięśnie piersiowe. Ćwiczenie to polega na podnoszeniu i obniżaniu tułowia tylko za pomocą rąk, na które spada cały ciężar. Ćwiczenie to wykonuje się w pozycji poziomej, twarzą do ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*