Mostek

Mostek

Mostek to ćwiczenie, które bardzo często wykonywało się w szkole podczas lekcji wychowania fizycznego. Dla wielu dzieci wykonanie mostka jest ćwiczeniem bardzo trudnym, ponieważ ćwiczenie polega na tym, by odchylić się w tył i dotknąć rękoma podłoża, czyli utrzymać cały tułów na rękach. Większość dzieci ma słabe ręce, dlatego trudno jest im poprawnie wykonać to ćwiczenie. Osoby dorosłe, także często mają problem z poprawnym wykonaniem mostka, który bardzo dobrze wzmacnia i rozciąga barki, a także pozwala odprężyć kręgosłup.

Częste wykonywanie mostka doskonale wzmocni barki, dzięki czemu będziemy silni i będziemy mieli mocne kości. Mostek pozytywnie wpływa także na inne partie ciała, m.in. na kręgosłup, maksymalnie go rozluźniając.

Jak prawidłowo wykonać mostek?

Do wykonania ćwiczenia będzie nam potrzebna mata lub koc, ponieważ mostek wykonuje się na podłodze. Kładziemy się na plecach, następnie ręce kieruje,y do tyłu, tak aby dłonie wykonały łuk do tyłu i wewnętrzna stroną dotknęły podłoża. Potem przybliżamy nogi do tułowia w taki sposób, by tułów tworzył łuk w postaci mostka. Cały tułów podnosi się do góry. Pamiętajmy, aby ręce i nogi były wyprostowane. Osoba wykonująca mostek musi pamiętać o swobodnym oddechu. W takiej pozycji wytrzymujemy tak długo, jak tylko pozwoli nam na to nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*