Masaż na bolące plecy

Masaż na bolące plecy

Nie ma nic przyjemniejszego niż masaż po całym dniu ciężkiej pracy. Aby załagodzić ból kręgosłupa, możemy chwilę poćwiczyć, ale często nie mamy już na to siły. Wówczas pozostaje nam wizyta w gabinecie kosmetycznym, w którym możemy skorzystać z masażu relaksacyjnego leczniczego itp. lub skorzystanie z pomocy jednego z domownika, który taki klasyczny masaż, może wykonać na miejscu. Wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma wskazówkami, aby masaż był wykonany poprawnie i szybko załagodził ból.

Przystępując do masażu pleców, pamiętajmy, aby nie masować bezpośrednio kręgosłupa. Jest to niedozwolone. Masować należy jego okolice. Metod masowania jest wiele. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Ugniatanie, czyli wykonywanie ruchów, jakby się ugniatało ciasto. Można to robić całymi dłońmi lub palcami, jak komu wygodnie. W ten sposób mięśnie zostają rozgrzane i maksymalnie pobudzone. Ten sposób bardzo szybko poprawi krążenie krwi, rozluźni napięte mięśnie, a tym samym zniweluje bolące miejsca na plecach. Odcinek szyjny, często rozciera się kciukiem.

Drapanie. Często stosowana metoda, ponieważ nie wymaga zbytniego wysiłku od osoby wykonującej masaż. Efekty są podobne, jak przy ugniataniu, choć napięte mięśnie wolniej się rozluźniają.

Po ugniataniu i drapaniu, pora na głaskanie. Tę metodę stosuje się na końcu. To bardzo odpręża i wycisza masowaną osobę, a to z kolei przynosi pozytywny efekt w postaci rozluźnionych i pozbawionych bólu pleców.

Częste masaże pozytywnie wpływają na stan kręgosłupa, a także na samopoczucie osoby, która poddawana jest masażom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*