Marzysz o płaskim brzuchu? Trenuj lekkoatletykę!

Marzysz o płaskim brzuchu? Trenuj lekkoatletykę!

Ćwiczenia rozciągające to nie tylko ćwiczenia pomagające przywrócić wewnętrzną równowagę, to także ćwiczenia, które pomagają zgubić kilogramy i nadać sylwetce pięknego, smukłego wyglądu. Poprzez rozciąganie mięśni gubimy zbędne kalorie i przy okazji modelujemy swoje ciało. Jeśli treningi wykonuje się w ruchu, gwarancja osiągnięcia szybkiego i trwałego efektu jest murowana!Płaski brzuch można osiągnąć jedynie poprzez codzienne ćwiczenia właśnie w formie systematycznych ćwiczeń. Pisaliśmy już o klasycznych brzuszkach, ćwiczeniach na piłce, stawaniu na głowie, o noszeniu butów na obcasie itp. W tym artykule podpowiadamy, jakie jeszcze ćwiczenia można wykonać w domu lub na siłowni, aby wykształtować sobie piękny, płaski brzuch. Do takich ćwiczeń zalicza się także lekkoatletyka, która polega na wykonywaniu ćwiczeń będąc w ruchu. Do najpopularniejszych konkurencji lekkoatletycznych zalicza się biegi i skoki.

Jeśli decydujemy się na bieganie, musimy pamiętać, że należy się do tego odpowiednio przygotować i nie chodzi tutaj tylko o właściwy strój i obuwie. Bardzo ważne jest to, aby osoby początkujące wykonywały na początku krótkie dystanse, aby nie obciążać zbytnio stawów. Jeśli przy lekkich biegach będziemy odczuwać bóle stawów, powinniśmy zrezygnować z biegania. Jeśli natomiast odczujemy, że bieganie rzeczywiście dobrze na nas działa, możemy stopniowo zwiększać dystans i szybkość biegania.

Co do skoków, można wykonywać skoki wzwyż i skoki w dal, to także wzmacnia mięśnie brzucha poprzez ich ciągłe napinanie w momencie wykonywania skoku. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy skoki rzeczywiście pomogą nam przywrócić smukły wygląd brzucha, wystarczy obejrzeć w sieci zdjęcia sportowców, którzy trenują lekkoatletykę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*