Kilka porad na bolący kręgosłup

Kilka porad na bolący kręgosłup

Nie ma nic gorszego niż bolący kręgosłup po całym dniu ciężkiej pracy, nie tylko fizycznej, ale także tej siedzącej. Zarówno osoby pracujące fizycznie, jak i te mające pracę siedzącą, często przed komputerem, narażone są na występowanie u nich silnego bólu w plecach. Podpowiadamy, jakimi metodami można zniwelować te dokuczliwe dolegliwości.

1. Siedzenie na krześle z rozstawionymi nogami

Usiądź wygodnie na krześle. Rozsuń maksymalnie nogi na boki. Wyprostuj się, a następnie wykonaj skłon do kolan tak mocno, jak potrafisz. Pamiętaj, aby plecy były wyprostowane, a oddech równomierny. Takie ćwiczenie można wykonywać w pracy, np. podczas przerwy.

2. Gorący prysznic

Nie ma nic przyjemniejszego, jak gorący prysznic po ciężkim dniu pracy. Wysoka temperatura wody rozluźnia mięśnie, a przez to także redukuje wszelkie napięcia umiejscowione w okolicy kręgosłupa. Dobrym pomysłem jest skierowanie strumienia wody, pod wysokim ciśnieniem, na kark. Wówczas zafundujemy sobie dodatkowo masaż w okolicy odcinka szyjnego.

3. Płaskie leżenie na podłodze połączone z wyciąganiem rak i nóg

To ćwiczenie najlepiej wykonywać z udziałem 3 osób. Osoba odczuwająca ból w plecach kładzie się na podłodze, natomiast pozostałe 2 osoby chwytają ją za nogi oraz za ręce i wyciągają kończyny w przeciwne strony. W ten sposób mięśnie pleców rozciągną się i znacznie zmniejszą odczuwający ból.

Jest mnóstwo sposobów, aby pozbyć się bólu w okolicach kręgosłupa, jednak jeśli jest on bardzo intensywny, a wręcz nie do zniesienia, lepiej udać się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*