Kilka ćwiczeń wzmacniających barki

Kilka ćwiczeń wzmacniających barki

Ćwiczenia, jakie opisane są poniżej, nie tylko kształtują barki, ale także wzmacniają ramiona oraz biust. Chcąc rozciągnąć mięśnie barków, ćwiczenia należy wykonywać systematycznie, nawet kilka razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Oto trzy dobrze wszystkim znane ćwiczenia, które pomogą nam utrzymać barki w dobrej kondycji fizycznej:

Dłonie przy ścianie

Stajemy przodem do ściany z nogami na szerokość barków. Kładziemy dłonie na ścianie w taki sposób, by cała powierzchnia dłoni dotykała ściany. Łokcie zginamy i przybliżamy całe ciało do ściany, tak by odległość między ścianą a tułowiem była jak najmniejsza. Napieramy na ścianę, przyciskamy ręce najmocniej jak potrafimy, tak by odczuć, że barki wykonują największą pracę. Wytrzymujemy tak ze 3-4 oddechy, a następnie odpychamy się od ściany. Ćwiczenie można wykonać kilka razy.

Tzw. damskie pompki

To ćwiczenia zna większość kobiet. Klękamy na kolanach z dłońmi opartymi na podłodze najlepiej na szerokość barków. Stopy krzyżujemy. Jest to pozycja, która przygotowuje do wykonania ćwiczenia, które polega na tym, że uginamy ręce zbliżając się głową i tułowiem do podłogi. Ręce prostujemy w łokciach, po czym znowu je zginamy i prostujemy. Damskie pompki można wykonać na początku z 10-15 razy.

Hantle

Hantle są doskonałym sposobem na rozciąganie ramion i barków. Stajemy w lekkim rozkroku na szerokości barków, tułów delikatnie pochylamy do przodu. W ręce chwytamy hantle, skierowane do środka, pamiętając, by delikatnie zgiąć je w łokciach. W tym samym czasie, za jednym zamachem podnosimy ręce na boki, mniej więcej na wysokość barków, po czym opuszczamy ja na dół. Ćwiczenie wykonujemy z 10 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*