Jakich ćwiczeń unikać będąc w ciąży?

Jakich ćwiczeń unikać będąc w ciąży?

Kobieta w ciąży, nawet jeżeli bardzo lubi sport i jest aktywna zawodowo, to będą c w ciąży musi pamiętać o tym, że nie wszystkie ćwiczenia mogą być przez nią wykonywane. W okresie ciąży najważniejsze jest dziecko, dlatego każda kobieta powinna z uważnością dobierać ćwiczenia. Obecnie panuje moda na to, by będąc w ciąży nie przybrać za bardzo na wadze. Z tego powodu kobiety robią wszystko, by nie zdając sobie sprawy, jak przykre konsekwencje mogą przez to zaistnieć.Kobietom w ciąży potrzebne są przede wszystkim lekkie ćwiczenia rozciągające, które wzmocnią ich mięśnie, przez co poród będzie lżejszy. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży jest joga, którą często zalecają lekarze. Z kolei do ćwiczeń, których należy unikać będąc w ciąży zalicza się: aerobik, biegi wyczynowe, jazdę na rowerze, jazdę na nartach, trenowanie sztuk walki, gra w tenisa, koszykówkę itp.

Podnoszenie ciężarów także nie wchodzi w grę. Kobieta w ciąży w ogóle nie powinna dźwigać i nie chodzi tylko o ćwiczenia fizyczne. Nasuwa się pytanie, jakie mogą być konsekwencje wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych. Może dojść do bardzo poważnych skutków, do których zalicza się krwawienie, przedwczesny poród, przenoszenie ciąży, złe ułożenie płodu oraz inne poważne urazy groźne zarówno dla dziecka, jak i dla matki.

Pamiętajmy więc o tym, by wszelka aktywność fizyczna, jaką uprawiamy w czasie ciąży, była całkowicie bezpieczna. Wszelkie ćwiczenia związane z mocnym wysiłkiem fizycznym, skakaniem lub możliwością upadku, nie powinny być wykonywane w ciągu całych 9 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*