Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ramion?

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ramion?

Dobrym ćwiczeniem, które umożliwia szybkie pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z ramion, są tzw. zamachy i wymachy rąk. Jeśli zmagamy się z tzw. motylkami, czyli obwisłą skórą w okolicy przedramienia, warto poświęcić trochę czasu na ćwiczenia, które pomogą nam zgubić niepotrzebne ilości tłuszczu oraz nadać rękom smukły, wymodelowany kształt.

Wymachy

Do tego ćwiczenia będziemy potrzebowali ciężarków. Stajemy na macie w niewielkim rozkroku. Robimy kilka głębokich wdechów, aby wyrównać oddech i przystępujemy do wykonania ćwiczenia, które polega na tym, że chwytamy ciężarki w dłonie przed siebie, prostując jednocześnie ręce. Następnie rozsuwamy wyprostowane ręce na boki i w takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund i powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Tego typu ćwiczenie wzmacnia i kształtuje mięśnie przedramion i sprawia, że zbędna tkanka tłuszczowa szybko spala się w tym miejscu.

Zamachy

Jak sama nazwa wskazuje, zamachy polegają na tym, że ręce z ciężarkami idą w tę sama stronę – raz w lewo, raz w prawo. Podczas tego ćwiczenia ćwiczymy także swoje barki i kształtujemy dodatkowo sylwetkę całego ciała. Zamachy mogą być wykonywane poziomo oraz pionowo, podobnie jak wymachy.

Ćwiczenia polegające na wymachach i zamachach, jeśli zależy nam, aby przyniosły szybki i trwały efekt, powinny być wykonywane systematycznie. Warto więc poświecić trochę wolnego czasu na ich wykonywanie – najlepiej rano i wieczorem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*