Jak ćwiczyć brzuch na drążku?

Jak ćwiczyć brzuch na drążku?

Ćwiczenia na drążku wpływają nie tylko na wzmocnienie mięśni pleców i ramion, ale również brzucha. Oto 3 przykładowe ćwiczenia dla początkujących, które można wykonać po krótkiej rozgrzewce:

Ćwiczenie nr 1 – Unoszenie nóg

Drążek łapiemy nachwytem, rozstawiając ramiona w wygodny sposób i zwisamy swobodnie na wyprostowanych rękach. Nogi należy trzymać złączone, podciągać do klatki piersiowej i powoli opuszczać. Ważne jest dokładne wykonywanie ćwiczenia. Należy je wykonywać powoli, aby nie zacząć się huśtać na drążku.

Ćwiczenie nr 2 – Skręty tułowia

Drążek łapiemy nachwytem, ramiona rozstawiamy w wygodny sposób i swobodnie zwisamy na rękach. Nogi podciągamy tak, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty (Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zmniejszyć kąt, co ułatwia ćwiczenie). Zacznij powoli skręcać tułów, a gdy będziesz już w w końcowej fazie ruchu, to zatrzymaj się w takiej pozycji przez 3 sekundy. Następnie wykonaj skręt w drugą stronę, ale nie zmieniaj położenia nóg.

Ćwiczenie nr 3 – Unoszenie wyprostowanych nóg

Drążek należy złapać nachwytem, ramiona rozstawić w wygodny sposób i zawisnąć swobodnie na rękach. Nogi trzymamy złączone, a następnie jak najwyżej unosimy wyprostowane. Przytrzymujemy w górze kilka sekund i powoli opuszczamy. Ćwiczenie należy wykonywać dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*