Gryf, wyciąg i sztanga

Gryf, wyciąg i sztanga

Odpowiednio wyćwiczone, mocne barki najbardziej potrzebne są osobom, które na co dzień wykonują pracę fizyczną rękoma lub całym tułowiem. Aby wzmocnić swoją silę w rękach, należy odpowiednio wyćwiczyć barki, które łączą prawie wszystkie mięśnie górnej części ciała. Barki wspomagają także klatkę piersiową.

Ćwiczenie 1.
Ćwiczenie z użyciem wyciągu. Stajemy tyłem, w lekkim rozkroku do wyciągu i chwytamy jedną ręką jego linkę. Drugą rękę opieramy na biodrze. Z tej pozycji wykonujemy wznoszenie wyprostowanego ramienia przed siebie, jak najmocniej do góry, do linii barków. Wytrzymujemy chwilę i powoli wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 2.
Do tego ćwiczenia potrzebna będzie sztanga. Za pomocą obciążenia unosimy ramiona w bok, w pozycji stojącej. Drugą rękę opieramy na biodrze. Podnoszenie wykonujemy 10 razy na jedną i drugą rękę.

Ćwiczenie 3.
To ćwiczenie wykonywane jest za pomocą wyciągu. Ze względu na ten rodzaj sprzętu, ćwiczenie najczęściej wykonywane jest w siłowni. Stajemy w lekkim rozkroku. Krzyżujące się linki wyciągu trzymamy w wyprostowanych ramionach wzdłuż tułowia. Z tej pozycji szerokim łukiem wznosimy ramiona do linii barków.

Ćwiczenie 4.
Ćwiczenie wykonywane za pomocą gryfu. Stajemy w lekkim rozkroku i unosimy gryf na prostych ramionach (nie zginamy ramion!). Przytrzymujemy tyle, na ile pozwala nam nasze ciało, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej.

Należy pamiętać, że przy wykonywaniu ćwiczeń z gryfem, sztanga czy też wyciągiem, powinno się być ostrożnym i nie wykonywać ćwiczeń gwałtownie, ze względu na ich ciężar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*