Gimnastyka u dzieci

Gimnastyka u dzieci

Gimnastykę u dzieci warto popularyzować, ponieważ jest to nie tylko wspaniała forma rozrywki dla najmłodszych,a le także ma szereg innych zalet, w tym głównie zdrowotnych. Dzieci szkolne uczęszczają w szkole na lekcje wychowania fizycznego, dlatego mają zapewniony ruch i rozciąganie. Niestety nie wszystkie dzieci chętnie biorą udział w ćwiczeniach. Często są one nudne, nieciekawe i na dodatek należy je wykonać na ocenę. Nic w tym dziwnego, że zniechęca to dzieci czy nawet młodzież do ruchu. Jeśli zależy nam na tym, by dzieci zdrowo rosły i były sprawne pod względem fizycznym, warto zadbać, aby uczęszczały na zajęcia gimnastyczne.

Poprawa postawy ciała

To jedna z najważniejszych zalet, jeśli chodzi o gimnastykę u dzieci, u których dopiero kształtuje się postawa ciała. Uczęszczanie na gimnastykę pozwoli im szybko i skutecznie wymodelować prawidłową postawę ciała. Dzieci, które ćwiczą rozciąganie są gibkie i nie mają problemów z takimi schorzeniami kręgosłupa jak skolioza czy lordoza. Starsze dzieci, u których stwierdzono już skrzywienie kręgosłupa, jeśli szybko podejmą się ćwiczeń, mogą bardzo szybko i skutecznie wyleczyć schorzenie.

Wzmocnienie mięśni

Dzieci słabsze, o niskiej wadze nie przepadają za lekcjami wychowania fizycznego, ponieważ dużo ćwiczeń sprawia im trudność. Wszystko przez słabe mięśnie, które uniemożliwiają wykonywanie ćwiczeń w prawidłowy sposób. Dodatkowe zajęcia gimnastyczne są w stanie szybko wzmocnić mięśnie całego ciała. Wystarczy systematycznie uczęszczać na zajęcia, a także prawidłowo i dokładnie wykonywać zalecane ćwiczenia.

Polepszenie samopoczucia

Badania dowodzą, że dzieci, które ćwiczą gimnastykę lub inne sporty są radosne, często się uśmiechają. Nic w tym dziwnego, w końcu ruch powoduje, że w organizmie zaczynają wydzielać się hormony szczęścia, tzw. endorfiny. A jeśli dzieci są szczęśliwe, to ich rodzice również, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*