Ćwiczenie na klatkę piersiową przy użyciu sztangi

Ćwiczenie na klatkę piersiową przy użyciu sztangi

Ćwiczenia ze sztangą są najczęściej wykonywanym ćwiczeniem, które wzmacnia klatkę piersiową. Ćwiczenie to wymaga użycia sprzętu sportowego do ćwiczeń siłowych, dlatego najczęściej trening ten wykonuje się na siłowni. Ze względu na ciężar sztangi, nie należy przesadzić z ćwiczeniami, zwłaszcza wtedy, kiedy wykonujemy trening po raz pierwszy. Wówczas powinno się zachować szczególną uwagę podczas ćwiczeń, aby nadmiernie nie obciążyć klatki piersiowej.

Ćwiczenie na klatkę piersiową przy użyciu sztangi i płaskiej ławki.

1. Kładziemy się na ławce. Chwytamy za sztangę, ale jeszcze jej nie podnosimy. W tym momencie skupiamy się na tym, jak prawidłowo złapać drążek. Najpierw szukamy chropowatego odcinka sztangi i w tym miejscu ją chwytamy, w taki sposób, aby kciuki były skierowane w stronę środka sztangi.

2. Podnoszenie zaczynamy delikatnie, sprawdzając, czy ciężar sztangi jest odpowiedni, jeśli nie, dokładamy obciążenie lub je zdejmujemy.

3. Podnosimy sztangę, a następnie zbliżamy ją do klatki piersiowej, co bardzo rozciąga mięśnie naramienne oraz tricepsy.

Ćwiczenie wykonujemy na początku 5 razy, po czym robimy przerwę. Jeśli bolą nas nadgarstki, warto nimi poruszać, odprężyć. Nadgarstki można rozgrzać wykonując tzw. „młynek”.

UWAGA! Jeśli podnoszenie sztangi, to dla nas zbyt duży wysiłek, można ją zastąpić na jakiś czas hantlami i obserwować, jak na ćwiczenia reaguje klatka piersiowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*