Ćwiczenia ze stepem i ciężarkami

Ćwiczenia ze stepem i ciężarkami

Step to podwyższona platforma, która stosowana jest podczas zajęć fitness. Ćwiczenia ze stepem są intensywniejsze, ponieważ każde wejście i zejście (w szybkim tempie) na/z platformy powoduje większy wysiłek fizyczny, a przez to szybsze spalanie zbędnych kalorii. Trening ze stepem jest też dużo bardziej dynamiczny. W połączeniu z szybką muzyką może naprawdę zdziałać cuda. 

Jeśli zależy nam na zgrabnych, jędrnych udach, należy zapisać się na zajęcia step aerobiku lub zakupić step oraz ciężarki i samemu w domu zacząć ćwiczyć.

Do ćwiczeń dobrze jest wykorzystać ciężarki. Jest to jednak opcja dla osób doświadczonych, którzy już wcześniej mieli do czynienia z tak intensywnymi ćwiczeniami. Używając ciężarki (dla kobiet najlepiej 2×2 kg lub 5 kg) pamiętajmy, że wzmacniają one nie tylko mięśnie ramion, ale także wpływają na większe spalanie tkanki tłuszczowej, jaka znajduje się w udach.

Ćwiczenia na stepie modelują przede wszystkim nogi, zwłaszcza ich górną część, czyli uda. Przykładowe ćwiczenia znaleźć można w sieci. Poniżej podajemy przykładowy 30-minutowy filmik z treningiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*