Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej

Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej

Dla wielu osób skakanka kojarzy się z zabawą, w której uczestniczą głównie małe dziewczynki. Okazuje się, że skakanka to take doskonały przedmiot do ćwiczeń, które pomogą nam wzmocnić nogi i pozbyć się zbędnych kalorii w tzw. „boczkach”. Wystarczy 15 minut skakania, aby zgubić 200 kalorii. Jeśli więc marzysz o kształtnych, wymodelowanych łydkach, chwyć za skakankę i rozpocznij trening.

Wbrew pozorom skakanie na skakance to ciężka praca, która wymaga dużej wytrzymałości fizycznej zarówno dolnej, jak i górnej części ciała. Ze względu na fakt, że podczas skakania zaangażowanych jest większość mięśni, w całym organizmie poprawia się krążenie krwi, wyrównuje się ciśnienie. To jednak nie koniec zalet. Skakanie na skakance przyspiesza przemianę materii, dlatego zbędne kilogramy znikają w mgnieniu oka. Tak naprawdę wystarczy skakać codziennie po 15-20 minut, by efekty były zauważalne już po pierwszych 3-4 tygodniach.

skakankaĆwiczenia ze skakanką można urozmaicać na wiele sposobów. Skakanka może pełnić rolę pomocnika podczas rozciągania nóg. Zawieszamy na niej nogę i podnosimy maksymalnie w górę i w bok, pamiętając o tym, by noga była cały czas wyprostowana w kolanie. Skakanka podtrzymuje nogę, dzięki czemu możemy ją nie tylko podnieść, ale także pozostać w takiej pozycji dłuższy czas.

Trening ze skakanką to doskonały sposób, by pozbyć się zbędnych kilogramów nie tylko szybko i skutecznie, ale także bardzo tanio. Zakup skakanki to zaledwie kilkanaście złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*