Ćwiczenia z piłką fitball podczas ciąży

Ćwiczenia z piłką fitball podczas ciąży

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wykonywanie ćwiczeń w czasie ciąży. Ciąża to nie choroba, więc ruch jest jak najbardziej wskazany, ponieważ wpływa pozytywnie nie tylko na przyszłą mamę, ale także na maleństwo. Poniżej podajemy kilka prostych ćwiczeń dla kobiet w ciąży, które wykonuje się przy użyciu piłki fitball. Podczas wykonywania ćwiczeń należy zachować ostrożność. Jeśli wyczujemy, że dane ćwiczenie jest dla nas zbyt ciężkie lub odczuwamy niepokojący ból podczas jego wykonywania, należy natychmiast przerwać ćwiczenie.

Chwytamy piłkę w ręce i kładziemy ją na podłodze. Siadamy na piłce z mocno rozsuniętymi nogami. Plecy prostujemy i wykonujemy kilka skrętów na lewo i na prawo. Ćwiczenie wykonujemy powoli i ostrożnie, pamiętając jednocześnie o regularnym oddechu.

Kolejne ćwiczenie wykonujemy kładąc się na piłce na plecach. Nogi zginamy w kolanie i podtrzymujemy się na rękach. Próbujemy rozluźnić kręgosłup przesuwając się na piłce do przodu i  do tyłu. Głowa może spokojnie opadać w dół. Mięśnie powinny się rozluźnić, co zapewni komfort i maksymalne odprężenie organizmu.

Tym razem do wykonania ćwiczenia będziemy potrzebować oprócz piłki fitball, jeszcze matę do ćwiczeń. Ćwiczenia polega na tym, że kładziemy się na macie na boku, a piłkę umieszczamy między łydkami. Następnie staramy się ją nogami podnieść w górę, tyle ile damy radę.

Podczas wykonywania ćwiczeń z piłą należy pamiętać, aby utrzymać równowagę i nie spaść na podłogę, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność, kiedy wykonuje się ćwiczenie kładąc się na piłce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*