Ćwiczenia z piłką – fit ball

Ćwiczenia z piłką – fit ball

Przykładowe ćwiczenia z piłką:

Ćwiczenie 1.
Kładziemy się na plecach, nogi uginamy w kolanach i w takiej pozycji kładziemy je na piłce. Wciągamy brzuch równocześnie naciskając piłkę piętami, najlepiej jeśli wytrzymamy w takiej pozycji 5 sekund, po czym wdychamy powietrze wracając do pozycji wyjściowej. Przy tym ćwiczeniu należy pamiętać o tym, by kręgi lędźwiowe nie odrywały się od podłogi, a piłka pozostawała w spoczynku.

Ćwiczenie 2.
Kładziemy się na plecach, nogi zginamy w kolanach i opieramy je na piłce. Nie odrywając lędźwi od podłoża, prawą nogę staramy się wyprostować i lekko unieść, po czym przenosimy ją do boku i z powrotem. Ćwiczenie powtarzamy na drugiej nodze w taki sposób, by nie poruszyć piłki podczas wykonywania ćwiczenia.

Ćwiczenie 3.
Kładziemy się na plecach i tym razem obie nogi kładziemy na piłce.
Leżąc na plecach, połóż obie nogi na piłce. Piłkę toczymy pomału do przodu i do tyłu, pamiętając o tym, by cały czas mieć wciągnięty brzuch. Ćwiczenie wykonujemy tak długo, jak pozwala nam na to nasze ciało.

Ćwiczenie 4.
Pozycja wyjściowa to leżenie na plecach. Nogi prostujemy i opieramy na piłce i unosimy w górę nogi na przemian. Jeśli to ćwiczenie nie sprawia nam kłopotu i nie odczuwamy zbytniego wysiłku fizycznego, wówczas można spróbować wykonać to ćwiczenie z uniesionymi biodrami (pamiętając o wciągniętym brzuchu).

Ćwiczenie 5.
Kładziemy się na plecach, nogi zginamy w kolanach i kładziemy je na piłce.
Naprzemiennie przyciągaj kolana do brzucha (stopę ściągnij na siebie).

Każde ćwiczenie należy powtórzyć 10-15 razy w 3 seriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*