Ćwiczenia wzmacniające mięśnie dwugłowe ud

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie dwugłowe ud

Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie dwugłowe ud, wytrenujemy sobie kształtne i wymodelowane uda. Systematyczny i, co ważne, codzienny trening pozwoli osiągnąć szybki i zadowalający efekt. Pamiętajmy, że w przypadku odczuwania silnego bólu w kręgosłupie lub w klatce piersiowej, ćwiczenia należy przerwać. 

Ćwiczenie 1.

Klękamy na macie. Ręce znajdują się pod barkami. Jedną nogę prostujemy, pamiętając by stopa była skierowana do podłoża. W taki sposób podnosimy wyprostowana nogę do góry i na dół, a potem maksymalnie w bok. Ćwiczenia powtarzamy także na drugą nogę. Ćwiczenia wykonujemy w serii 10 podnoszeń razy 2 na każdą nogę.

Ćwiczenie 2.

Klękamy na macie. Dłonie układamy pod barkami. Jedną nogę uginamy i podnosimy ją do góry. Kładziemy ją na podłożu i po chwili unosimy ją w bok i prostujemy. Tak samo robimy na lewą nogę, po 10 na każda kończynę. Wykonujemy 10 serie ćwiczeń. Uwaga! Tułów podczas podnoszenia nóg pozostaje prosty, nie wygina się w żadną ze stron.

Ćwiczenie 3.

Tym razem stoimy na macie w taki sposób, by stopy były ułożone w niewielkiej odległości od siebie i jak najwięcej jej powierzchni obejmowało matę. W ten sposób zapewnimy sobie stabilne stanie. Ręce wyciągamy maksymalnie w górę i łączymy je ze sobą tuż nad głową. Jedną nogę unosimy zgiętą w górę i opieramy ją stopą o udo drugiej nogi. Ćwiczenia polega na tym, aby jak najdłużej wytrzymać w takiej pozycji i nie przewrócić się. Cała siła skupiona jest na nodze, na której jest oparta stopa drugiej nogi. Ważne jest zachowanie równowagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*