Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup

Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup

Ćwiczenia mobilizujące kręgosłup piersiowy

Klękamy na podłodze, ramiona i uda powinny być ustawione prostopadle do podłoża. Głowa stanowi w tym momencie przedłużenie linii kręgosłupa. Kiedy już przyjmiemy pozycję, przenosimy ciężar ciała na ręce.

Prawą rękę unosimy i wyprostowujemy na ponad 20 cm. Wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy to samo ćwiczenie na drugą rękę. Ćwiczenie powtarzamy najlepiej z 4 razy.

Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup piersiowy

Ćwiczenie to polega na robieniu tzw. kociego grzbietu, wówczas nasz kręgosłup zostaje maksymalnie uwypuklony. W takiej pozycji wytrzymujemy 4 sekundy, po czym unosimy głowę tak wysoko, jak tylko potrafimy, tak, by nasz kręgosłup wygiął się maksymalnie w dół, w takiej pozycji powinniśmy wytrzymać również przynajmniej 4 sekundy.

Kolejny ruch to wygięcie kręgosłupa w bok. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie musimy przyjąć pozycję siedzącą, a następnie skręcić głowę w lewo i starać się spojrzeć przez bark na pośladki. Liczymy do 7, a następnie wyginamy kręgosłup w drugą stronę. Ćwiczenie powtarzamy przynajmniej 5 razy na każdą stronę. Ważne, aby w trakcie wykonywania tego ćwiczenia nasze dłonie nie odrywały się od podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*