Ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową

Ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową mają jeden podstawowy cel, a mianowicie wzmocnienie mięśni wdechowych i pomocniczych. Dobrym treningiem jest wykonywanie ćwiczeń, które odpowiednio  napną mięśnie piersiowe, przywracając im w ten sposób właściwe proporcje oraz wzmocnioną siłę.

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na macie. Nogi uginamy w kolanach. Ramiona lokujemy przy barkach, po czym uginamy je w łokciach pod kątem prostym. Jest to pozycja wyjściowa. Jeżeli jesteśmy gotowi, możemy przystąpić do wykonywania ćwiczeń, a mianowicie próbujemy zbliżyć łokcie do siebie na tyle, ile damy radę, pamiętając, aby nie odrywać barków pd podłogi. Ćwiczenie wykonujemy ok. 10-15 razy. Potem robimy przerwę, rozluźniamy ramiona i po chwili powtarzamy ćwiczenie jeszcze raz.

Ćwiczenia 2. 

Kładziemy się na plecach, nogi uginamy w kolanach, stopy swobodnie przylegają do maty. Rękoma obejmujemy nogi w okolicy ud i kolan, a następnie przyciągamy je maksymalnie do klatki piersiowej. Wytrzymujemy w takiej pozycji kilka sekund, po czym rozluźniamy ręce i powtarzamy ćwiczenie jeszcze kilka razy.

Ćwiczenie 3.

Podciąganie się na drążku. O tego typu ćwiczeniach pisaliśmy już wcześniej, kiedy opisywaliśmy ćwiczenia na barki (kliknij tutaj). Podciąganie się na drążku wymaga dużej siły w rękach, dlatego przeważnie ćwiczenia te wykonują mężczyźni.

Wykonując wyżej wskazane ćwiczenia pamiętajmy, aby natychmiast je przerwać, kiedy tylko odczujemy ból lub ucisk w klatce piersiowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*