Ćwiczenia w pracy biurowej przy użyciu krzesła

Ćwiczenia w pracy biurowej przy użyciu krzesła

Praca siedząca wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a w szczególności na nasz kręgosłup. Warto wiedzieć, że na każdą godzinę pracy biurowej przypada 5 minut przerwy. Dobrze by było, gdyby przerwa ta została wykorzystana na ćwiczenia fizyczne.

Ćwiczenie nr 1 – skręty tułowia

Do tego ćwiczenia możesz wykorzystać krzesło, na którym siedzisz przy biurku. Usiądź na nim wygodnie, złącz stopy i kolana. Obracaj fotel na boki, trzymając się krawędzi biurka.. Ćwiczenia należy powtórzyć 15 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie nr 2 – przysiady

Przysiady wykonujemy w nieco zmodyfikowanej wersji – przy użyciu krzesła. Stań tyłem do krzesła, ustawiając nogi w rozkroku na szerokość bioder. Wykonaj przysiad, zatrzymując się przed krzesłem, ale nie siadaj. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy i wstań nie odrywając stóp od podłogi. Ćwiczenie powtórz 3 razy po 10 przysiadów.

Ćwiczenie nr 3 – unoszenie nóg

Usiądź na krześle, wyprostuj plecy i postaw nogi na ziemi. Najpierw unieś i wyprostuj w kolanie lewą nogę, wytrzymaj w tej pozycji przez 3 sekundy, a następnie opuść nogę. Zrób to samo z prawą nogą. Możesz również unosić obie nogi równocześnie. Ćwiczenie należy powtórzyć po 15 razy na każdą nogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*