Ćwiczenia typu ABS

Ćwiczenia typu ABS

Czym są tzw. ABS-y wykonywane podczas ćwiczeń na płaski brzuch? Z pewnością nie chodzi o amortyzację w samochodach, choć może dałoby się doszukać jakichś podobieństw. Ćwiczenia „ABS” na płaski brzuch to seria specjalnych ćwiczeń na brzuch, które pozwolą wymodelować piękny, płaski brzuch w bardzo szybkim czasie, o ile trening będzie wykonywany systematycznie. Należy zaznaczyć, że ćwiczenia typu ABS są dość wymagające, tzn. wykonuje się je w bardzo szybkim tempie. Podczas ich wykonywania wzmacnia się wszystkie typy mięśni – górne, dolne, poprzeczne oraz skośne. Ćwiczenie wykonuje się w ten sposób, że leżąc płasko na podłodze robi się różne typy brzuszków na zmianę. Raz ze zgiętymi kolanami, raz z wyprostowanymi nogami. Ręce splata się za głowę lub prostuje się do kolan. Skłony wykonuje się raz na prawą i lewą stronę, a innym razem prosto do kolan lub czubków palców. Choć przysłowiowe „brzuszki” wykonuje się za nieco inaczej, to i tak za każdym razem rzeźbione są mięśnie brzucha.

Ważne jest, aby każdy typ ćwiczenia ABS wykonywać mniej więcej do 10 sekund. Optymalny czas trwania treningu wynosi maksymalnie 10 min.

Spory wysiłek, jaki wkłada się w wykonywanie brzuszków i systematyczność ich wykonywania, to gwarancja uzyskania szybkiego efektu w postaci płaskiego, pięknie wymodelowanego brzucha.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*