Ćwiczenia taneczne doskonałe na płaski brzuch

Ćwiczenia taneczne doskonałe na płaski brzuch

Pisaliśmy już o tzw. „brzuszkach”, przysiadach, skłonach, biegach itp. Wszystkie te ćwiczenia szybko i skutecznie pozwalają wytrenować piękny, płaski brzuch. Dzisiaj skupimy się na ćwiczeniach tanecznych, które wbrew pozorom pomagają wyszczuplić brzuch oraz wymodelować całą sylwetkę. W końcu spalać zbędne kalorie można także w tańcu.  

Taniec angażuje wszystkie mięśnie ciała, a jeśli chcemy skupić się na brzuchu, warto potrenować tzw. taniec brzucha, który nie tylko pozwoli nam zgubić niechciane „boczki”, ale także zadziała odprężająco i relaksująco na nasz organizm. Taniec brzucha wywodzi się z krajów orientalnych.

Wykonując taniec brzucha w ruch wprawiane są przede wszystkim mięśnie brzucha, biodra, ramiona i dłonie. Tylko te partie ciała staramy się poruszyć. Tańczymy w taki sposób, by biodra podnosić do góry i w dół, a następnie zataczamy nimi tzw. „ósemki”.

Poniżej przedstawiamy filmik instruktażowy, w którym instruktorka dokładnie pokazuje i objaśnia, jak powinno się tańczyć taniec brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*