Ćwiczenia rozciągające barki

Ćwiczenia rozciągające barki

Poniżej prezentujemy kilka bardzo prostych ćwiczeń na rozciąganie barków. Ćwiczenia te można wykonywać w domu, w pracy lub na świeżym powietrzu. Ćwiczenia te nie wymagają dużej przestrzeni, są łatwe i doskonale rozciągają barki podczas długotrwałego siedzenia przed komputerem. Warto się z nimi zapoznać, aby w każdym momencie móc, choć przez chwilę, się rozruszać. Ćwiczenie 1.

Stajemy w lekkim rozkroku i wykonujemy szybkie naprzemienne ruchy barków w przód i w tył. Następnie tylko w przód, potem tylko w tył. Ćwiczenie powtarzamy przynajmniej 10 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie 2.

Wyciąganie rąk i głowy w stronę sufitu. Stajemy w lekkim rozkroku. Podnosimy ręce ku górze, najwyżej jak się da. Nie podnosimy barków, tylko same ręce. Staramy się wyciągnąć także nasze palce, skupiając się na środkowym palcu. Jeśli nie kręci nam się w głowie, próbujemy także podnieść głowę. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy przynajmniej z 5 razy.

Ćwiczenie 3.

Do wykonania tego ćwiczenie będziemy potrzebować krzesła oraz krótkiego patyka, tak, by móc chwycić nim dwie ręce. Siedzimy na krześle, w dłoniach trzymamy kij. Następnie podnosimy ręce do góry, tak wysoko, jak tylko się da, ale pamiętamy, aby pośladki nie odrywały się od siedziska krzesła. Ćwiczenie powtarzamy jeszcze 5 razy.

Ćwiczenie 16

Siadamy na krześle. Prawa ręka spoczywa wzdłuż tułowia, lewą rękę zginamy w łokciu, nad głową. Chwytamy lewy łokieć prawą ręką, a następnie spychamy łokieć w prawą stronę, w kierunku podłogi. Zmieniamy rękę i wykonujemy to samo ćwiczenie na przemian, po 10 razy na każda stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*