Ćwiczenia relaksujące w wodzie

Ćwiczenia relaksujące w wodzie

Ćwiczenia w wodzie są doskonałą formą relaksu, ponieważ nie tylko odprężają ciało, ale także psychikę. Woda mimowolnie rozluźnia mięśnie, dlatego w wodzie wykonujemy ćwiczenia, których normalnie nie bylibyśmy w stanie zrobić. Ciało zanurzone w wodzie jest cały czas przez nią obmywane, a to z kolei działa na nie niczym masaż. Jeśli mamy stresującą i dodatkowo obciążającą fizycznie pracę, warto przynajmniej raz w miesiącu wybrać się na basen i skupić się na ćwiczeniach relaksacyjnych w wodzie, do których zalicza się:

  1. Ćwiczenie wykonywane przy brzegu basenu – stajemy przodem do brzegu basenu i chwytamy go rękoma próbując utrzymać się na wodzie delikatnie poruszając nogami. Skupiamy się nad tym, aby rozluźnić ciało. Głowę można lekko zanurzyć lub położyć ją na rękach.
  2. To samo ćwiczenie jak powyżej, ale tym razem stajemy i chwytamy brzeg basenu stając do niego tyłem. Podpieramy się rękoma i kładziemy się na plecach. Zamykamy oczy i delikatnie poruszamy nogami. Mięśnie brzucha rozluźniamy.
  3. Ćwiczenie z deską. Deskę kładziemy pod plecy i próbujemy się na niej położyć. Machamy delikatnie i wolno rękoma i nogami, aby utrzymać się na wodzie. To ćwiczenie doskonale odpręża kręgosłup. Polecane jest dla kobiet w ciąży.
  4. Trucht w wodzie. Stajemy w wodzie i próbujemy dreptać w miejscu, włączając w to także ręce. Takie „chodzenie w miejscu” doskonale relaksuje łydki, które są czasami bardzo nabrzmiałe po całym dniu pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*