Ćwiczenia przy użyciu elastycznej taśmy

Ćwiczenia przy użyciu elastycznej taśmy

Elastyczna, gumowa taśma do ćwiczeń to doskonały przyrząd do trenowania różnych partii ciała, najczęściej używa się jej do modelowania nóg oraz ramion. Ćwiczenia z elastyczną taśmą są bardzo proste i przynoszą dość szybki efekt w postaci smukłych i kształtnych ramion, które doskonale prezentują się latem, kiedy mamy zamiar ubrać sukienkę na ramiączkach.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które można wykonać w domu, przed pójściem do pracy.

Ćwiczenie 1.

Stajemy w niewielkim rozkroku na szerokość barków, taśmę układamy pod stopami, chwytając ją w lewą i prawą dłoń. Następnie próbujemy podnosić ramiona jak najwyżej możemy. Taśma blokuje nam podnoszenie, dzięki czemu musimy się naprawdę mocno wysilić, by podnieść ramię przynajmniej na wysokość klatki piersiowej.

Ćwiczenie 2.

Znowu stajemy w rozkroku, ale tym razem taśmę trzymamy w obu rękach, umieszczając ją na plecach. Tym razem rozciągamy ręce na boki, kierując je następnie do przodu. Pamiętajmy, aby plecy były wyprostowane i największe obciążenie fizyczne było kumulowane na ramionach.

Ćwiczenie 3.

Po raz kolejny stoimy w rozkroku. Wiążemy taśmę na ramionach, na szerokości barków. Potem podnosimy je na wysokość barków, zginając ręce w łokciach. Naszym zadaniem jest kierowanie ramion na zewnątrz, na boki. Taśma się lekko rozciąga, dlatego jesteśmy w  stanie wykonać tylko niewielki ruch. Powtarzając to kilkakrotnie odczujemy, jak bardzo mięśnie przedramion pracują, a tym samym spala się tkanka tłuszczowa, która niekorzystni wpływa na wygląd naszych ramion.

Systematyczne ćwiczenia pozwolą nam odnieść szybki i w pełni zadowalający efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*