Ćwiczenia przy użyciu ciężarka kettlebell

Ćwiczenia przy użyciu ciężarka kettlebell

Ciężarek kettlebell pozwala nam na dużą różnorodność ćwiczeń. Wbrew pozorom ciężarek ten służy do treningu całego ciała, a nie tylko samych ramion. Podczas wykonywania ćwiczeń szczególną uwagę należy zwrócić na sposób, w jakim utrzymujemy ciężar ciała. Ważne jest, aby stać na całych stopach z wyprostowanymi plecami. Ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób płynny.

Ćwiczenie nr 1 – podnoszenie kettlebell

Rozstaw nogi na szerokość barków. Plecy należy mieć wyprostowane, a brzuch napięty. W pozycji wyjściowej trzymaj ciężarek oburącz z opuszczonymi ramionami. Następnie silnym ruchem unieś kettlebell pionowo w górę na wysokość barków, trzymając ręce zgięte w łokciach. Ćwiczenie powtórz 30 razy.

Ćwiczenie nr 2 – przysiady z kettlebell

Rozstaw nogi na szerokość bioder, jednocześnie pamiętając o wyprostowanych plecach. Stań stabilnie na całych stopach. Trzymaj przed sobą kettlebell i wykonaj przysiad. Przy powrocie do pozycji wyjściowej, napnij pośladki. Ćwiczenie należy powtórzyć 30 razy.

Ćwiczenie nr 3 – wymachy z ciężarkiem

Rozstaw nogi na szerokość bioder, mając wyprostowane plecy. W pozycji wyjściowej trzymaj ciężarek na wysokości twarzy z wyprostowanymi ramionami. Następnie zrób przysiad i przenieś kettlebell pomiędzy nogami. Do pozycji wyjściowej wracasz wypychając biodra do przodu. Ćwiczenie powtórz 30 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*