Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała
Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała

W Polsce popularność tenisa ziemnego coraz bardziej wzrasta. Mówi się, że jest to grzeczny, czysty i elegancki sport. Gra w tenisa to nie tylko skuteczny sposób na zgubienie kilku zbędnych kilogramów, ale także doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Tenis ziemny jest sportem, który pozwala nam zachować dobrą sprawność ruchową, poprawić kondycję, postawę ciała, a także ma bardzo dobry wpływ na układ oddechowy oraz układ krążenia. Wzmacnia nasze mięśnie, pozwala wysmuklić i ujędrnić ciało.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie dwugłowe ud
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie dwugłowe ud

Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie dwugłowe ud, wytrenujemy sobie kształtne i wymodelowane uda. Systematyczny i, co ważne, codzienny trening pozwoli osiągnąć szybki i zadowalający efekt. Pamiętajmy, że w przypadku odczuwania silnego bólu w kręgosłupie lub w klatce piersiowej, ćwiczenia należy przerwać. 

Ćwiczenia ze stepem i ciężarkami
Ćwiczenia ze stepem i ciężarkami

Step to podwyższona platforma, która stosowana jest podczas zajęć fitness. Ćwiczenia ze stepem są intensywniejsze, ponieważ każde wejście i zejście (w szybkim tempie) na/z platformy powoduje większy wysiłek fizyczny, a przez to szybsze spalanie zbędnych kalorii. Trening ze stepem jest też dużo bardziej dynamiczny. W połączeniu z szybką muzyką może naprawdę zdziałać cuda. 

Przysiady na boki oraz półprzysiady
Przysiady na boki oraz półprzysiady

Smukłe, zgrabne uda – to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy pogoda zachęca do noszenia krótkich, zwiewnych sukienek. Do lata pozostało już niewiele czasu, ale zawsze jest dobra pora, aby zacząć ćwiczyć. Dzisiaj skupimy się na przysiadach wykonywanych w pozycji klęczącej.

Schody najlepsze na kształtne uda
Schody najlepsze na kształtne uda

Ćwiczenia na wzmocnienie ud najlepiej wykonuje się na siłowni przy użyciu specjalistycznego sprzętu, choć należy zaznaczyć, że aby trening okazał się skuteczny, należy ćwiczyć systematycznie. Chodzenie na siłownię nie należy do najtańszych, dlatego dzisiaj omówimy przykład ćwiczeń polegających na zwykłym wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Banalne? Być może, ale za to jakie efektywne!